Njega kože nakon 40. godine se ne razlikuje puno od njege kože ispod 40 ili bilo koje druge dobi, no ipak postoji nekoliko značajnih iznimaka. I dalje vam treba sredstvo za skidanje šminke, hidratantna krema i – obavezno krema za sunčanje tijekom cijele godine.
Ali ako su se vaše brige oko njege s vremenom promijenile jer primjećujete da vam koža sve više postaje suha a bore vidljivije – vjerojatno vas neće utješiti činjenica da to prolaze sve žene (i muškarci) na svijetu. No, to je ipak razlog da u dnevnu rutinu njege uključite nešto novo i moćno – serum!
Serum su prava doza ‘aditiva’ koji ne čine samo proizvod ugodnim na dodir i mirisnim na koži, već nudi i ‘premiju’ sastojaka koji prave razliku u pomlađivanju kože, odnosno u prevenciji starenja.
Koži daje puniji, blistaviji i mladenačkiji izgled
Hijaluronska kiselina jedan je od zlatnih standarda u sastojcima za njegu kože, a posebno u serumima. Ona se prirodno nalazi u našem tijelu, uglavnom u koži, ali (zanimljivo) i u očima i zglobovima.
Njezina primarna zadaća jest osigurati vlagu koži. Naime, kako starimo razina hijaluronske kiseline u koži opada, što dovodi do dehidrirane kože i bora. Lokalna primjena visokokvalitetnog seruma bogatog hijaluronskom kiselinom izvrstan je prirodan način za nadopunjavanje gubitka vlage i smanjenje znakova starenja!
Hijaluronska kiselina ima jedinstvenu sposobnost zadržavanja vode i do 1000 puta više od svoje težine. Ona pomaže privući vlagu i zadržati je u koži, zbog čega koži daje puniji, blistaviji i mladenačkiji izgled te u konačnici olakšava sposobnost kože da prirodno popravi i regenerira oštećene stanice kože.
A budući da hijaluronska kiselina pomaže koži da ostane više hidratizirana, može spriječiti prekomjerno lučenje masnoće u lojnim žlijezdama i izazivanje prištića. Dakle, ukratko: pomalo je magičan – sastojak koji ima sposobnost hidratizirati isušenu kožu i držati proizvodnju masnoće pod kontrolom kako bi spriječio akne.
Koji su najbolji izvori hijaluronske kiseline?
Na tržištu postoji niz seruma i ulja s hijaluronskom kiselinom, uz dnevne i noćne kreme koje je navode kao jedan od svojih sastojaka. Jedan od ključeva odabira najboljeg, bez obzira na vaš proračun, svodi se na njegov položaj na popisu sastojaka. Stoga svakako pročitajte deklaraciju prije kupnje.
Naime, hijaluronska kiselina je postala vrlo popularna u njezi kože, pa je mnogi brendovi stavljaju u preparate za njegu u malim količinama, samo u marketinške svrhe. Ako kupujete serum, pročitajte popis sastojaka u njemu – birajte samo one u kojima je hijaluronska kiselina (hijaluron) pri vrhu popisa aktivnih sastojaka.
Savjeti za primjenu hijaluronske kiseline
Nanošenje hijaluronske kiseline prilično je jednostavan korak u rutini njege, ali najbolje ćete rezultate postići ako znate pravilan raspored nanošenja proizvoda – jer tako će svaki serum, tonik ili hidratantna krema na najbolji način obaviti svoj posao.
Kada koristite serum s hijaluronskom kiselinom, prvo ga nanesite na čistu kožu. To omogućuje proizvodu da prodre izravno u kožu. Na serum možete nanijeti hidratantnu kremu. Čisti hijaluronski serum može se koristiti po cijelom licu i posebno oko tankog područja oko očiju kako bi se zadržala više vlage u vašoj koži.
Dakle, ako tražite načine da poboljšate njegu kože, razmislite o dodavanju kvalitetne hijaluronske kiseline (koja sadrži ili 100 posto sastojka ili je navedena visoko na popisu sastojaka) – vaša nova, blistava koža bit će vam zahvalna na tome!
Ovo je naš izbor TOP 10 najboljih seruma s moćnom dozom hijaluronske kiseline u sebi!
Daytox Hijaluronski serum za lice Olival Hijaluron hidrator 4H Nivea Hydra Skin Effect hidratantni serum Nikel Hyaluron+C+E+B vitamin serum booster Neostrata Tri Therapy Lifting Serum Embryolisse Hydra Serum La Roche-Posay Hyalu B5 Jane Iredale BeautyPrep Hyaluronic Serum Novexpert booster serum s hijaluronskom kiselinom
Pročitaj i ovo:
- Dr. Jolanda Kanižaj Rajković: “Neodgovarajuća njega najčešći je uzrok nezadovoljstva izgledom vlastite kože”
- Vrijeme je za redizajn beauty rutine – ova skincare njega u 5 koraka prilagođena je hladnijim danima
- Dr. Alenka Brozina: „Bosvelija ili indijski tamjanovac – sveta biljka za pomoć bolnim zglobovima“