Naturala.hr
  • Zdravlje
    • Zdrave priče
    • Prehrana
    • Mršavljenje
    • Zdravi recepti
    • Solgar
  • Wellness
    • Wellness i spa
    • Relaksacija
    • Fitness i joga
    • Ljepota
    • Poliklinika Bagatin
  • Lifestyle
    • Putovanja
    • Doza inspiracije
    • Ispunjen život
    • Ekologija
  • U fokusu
    • Kolumne
    • Solgar
    • Promocije
    • Predstavljamo
    • Događanja
    • Odgovori našeg stručnjaka
    • Zdravlje a-z
  • Naturala Life
    • Časopis
  • Salo oko trbuha: Ovo je najbolja hrana za gubitak visceralne masnoće
    • Posted on 27. svibnja 2023.26. svibnja 2023.
    • Foto: Pexels
  • Vedrana Orlović: Smoothie s jagodama – za mjesec svjesnosti o celijakiji
    • Posted on 26. svibnja 2023.26. svibnja 2023.
  • Spektakularan uspjeh hrvatskog branda Wise Grus u San Franciscu
    • Posted on 25. svibnja 2023.26. svibnja 2023.
  • Može li Europa krenuti u boljem pravcu? U Hrvatsku stigli filantropi iz cijelog svijeta i govorili o gorućim problemima
    • Posted on 25. svibnja 2023.25. svibnja 2023.
    • Foto: promo
  • Posjetitelji iz Hrvatske i regije oduševljeni prvim danom Greencajta
    • Posted on 25. svibnja 2023.25. svibnja 2023.
    • Foto: promo
Naturala.hr
  • Zdravlje
    • Zdrave priče
    • Prehrana
    • Mršavljenje
    • Zdravi recepti
    • Solgar
  • Wellness
    • Wellness i spa
    • Relaksacija
    • Fitness i joga
    • Ljepota
    • Poliklinika Bagatin
  • Lifestyle
    • Putovanja
    • Doza inspiracije
    • Ispunjen život
    • Ekologija
  • U fokusu
    • Kolumne
    • Solgar
    • Promocije
    • Predstavljamo
    • Događanja
    • Odgovori našeg stručnjaka
    • Zdravlje a-z
  • Naturala Life
    • Časopis
43K
0
354

Početna stranica Wellness Ljepota Vlasta Pojatina: Nakon 23 godine još uvijek uživam u stvaranju prirodne kozmetike

  • Ljepota

Vlasta Pojatina: Nakon 23 godine još uvijek uživam u stvaranju prirodne kozmetike

Vlasnica poznatog hrvatskog kozmetičkog brenda otkrila nam je tajnu uspjeha Olivalovih prirodnih proizvoda

  • Posted on 12. travnja 2017.26. travnja 2019.
  • 6 min
  • Autor: Andrea Šitum, urednica
Total
0
Shares
0
0
0
Total
0
Shares
0
0
0

Olival kozmetika već se 23 godina bavi proizvodnjom kozmetičkih proizvoda za njegu i zaštitu tijela. Iza uspjeha ove hrvatske kozmetičke tvrtke stoji znanje, stručnost i iskustvo, temeljeno na starim farmaceutskim recepturama, prirodnim sastojcima te najnovim saznanjima u kozmetologiji i tehnologiji. Sve je počelo u prizemlju obiteljske kuće kada je vlasnica Olivala, mr. pharm. Vlasta Pojatina pokrenula malu galensku proizvodnju i po tradicionalnim farmaceutskim formulacijama započela izradu originalnih kozmetičkih proizvoda, prvenstveno iz sirovina prirodnog porijekla.

Danas kozmetička  tvrtka  Olival  posluje u novootvorenom poslovnom prostoru u  zapadnom  dijelu  Zagreba  na  1200  m2,  unutar kojeg  se  nalazi  i  novi  proizvodni pogon, odakle svoje proizvode plasiraju u trgovine u Hrvatskoj te sve više i u inozemstvo. Osim u zemlje regije, uskoro započinju s izvozom u  Njemačku, u tijeku je finalna faza pregovora s partnerima s Bliskog istoka i Finske, a u planu je i izvoz u Poljsku i Tursku.

Vlasta Pojatina: Nakon 23 godine još uvijek uživam u stvaranju prirodne kozmetike

Premisa kojom se vode svih ovih godina prije svega je kvaliteta proizvoda, stabilnost u poslovanju, cijene prilagođene tržištu i kontinuirano reinvestiranje. Olival kontinuirano ulaže u razvoj proizvoda i osiguravanje najviših standarda prirodne kozmetike – tako posjeduju ISO 22716 i NaTrue certifikate kao jamstvo kvalitete, a ponose se asortimanom od 103 proizvoda se koji konstantno širi. Inspirativan novi proizvodni pogon potiče na osmišljavanje novih formulacija, pa tako do konca 2017. godine Olival planira plasirati novih 20 proizvoda na hrvatsko i strana tržišta, a trenutno osmišljavaju nove formulacije preparata za sunčanje.

>> Natural deo: nova linija Olival prirodnih krema

Iako u mirovini, Vlasta Pojatina kao prokurista i dalje radi na razvoju proizvoda, a obiteljsku tvrtku koja zapošljava 23 djelatnika danas vodi njezin sin Marijan. S njom smo razgovarali o prirodnoj kozmetici i 23 godine dugom radu koji je Olival pretvorio u uspješnu kozmetičku tvrtku, sinonim za kvalitetnu kozmetiku prirodnog podrijetla.

Tko je Vlasta Pojatina – u tri riječi…
– Vlasnik i idejni tvorac Olival kozmetike, danas vodi razvoj i još uvijek kreira nove proizvode.

Kada ste prije 23 godine započeli s privatnim biznisom, kakva je bila vaša vizija?

– Poduzetnička priča Olivala kakvog danas poznajete započela je davnih devedesetih i bila je to moja želja za novim izazovima i stvaranjem prirodne kozmetike uz korištenje svih mogućnosti koje su nam se u to doba pružale. Pažljivo i postepeno, kroz vrijeme te stečeno znanje i iskustvo, razvijala sam strategiju u realnim granicama, bez prevelikih očekivanja i u granicama financijskih mogućnosti.

Vlasta Pojatina: Nakon 23 godine još uvijek uživam u stvaranju prirodne kozmetike

Koji je bio prvi proizvod koji ste napravili? Proizvodi li se on još i danas?
– Prvi proizvod bilo je ulje za masažu na bazi maslinova ulja, a vrlo brzo nakon toga i intenzivna krema za njegu stopala. Zanimljivo je da se krema za stopala pod istim nazivom i s istom formulom proizvodi i danas. Ulje za masažu je malo modernizirano i danas je temelj za našu SPA liniju prirodnih ulja za masažu.

Jedni ste od rijetkih domaćih proizvođača prirodne kozmetike koji za neke svoje proizvode posjeduje NaTrue certifikat – pojasnite čitateljima o kakvom se certifikatu radi.
– Prirodna kozmetika bilježi kontinuirani porast u potražnji, što nam je osobito drago s obzirom na to da od samog početka njegujemo Olival kao brand prirodne kozmetike. Namjera nam je bila i dodatno istaknuti našu prirodnost u prirodnim i strogo kontroliranim sirovinama, kao i finalnim pripravcima kao njihovu dodanu vrijednost. Stoga smo se odlučili i certificirati neke naše proizvode te smo odabrali NaTrue čiji je nosioc nezavisna organizacija i vrlo cijenjen od strane svih velikih distributera prirodne kozmetike. U svom portfelju imaju čak 100 brendova prirodne kozmetike, koju verificiraju i kontinuirano kontroliraju.

>> Predstavljena Olivalova čarobna ulja

Pretpostavljam da certifikati uvelike poskupljuju proces proizvodnje… Koje ste sve zahtjeve morali zadovoljiti da biste dobili NaTrue certifikat?

– Zahtjevi NaTrue certifikata su jasni i strogo određeni, a kreću se od uvjeta proizvodnje, do regulativa koje je potrebno slijediti u nabavci sirovina, formulacijama, sljedljivosti u procesu proizvodnje, zaštiti okoliša pa do označavanja i kontroliranja. Kada jednom uvedete GMP (dobru proizvođačku praksu), potrebno ju je održavati i dokumentirati, a kontrole od strane NaTrua su redovite, pogotovo kada su u pitanju novi proizvodi. NaTrue certifikat također ima određenu financijsku težinu, radi čega su i certificirani proizvodi neminovno skuplji i određeni izazov za pojedina tržišta.

Vlasta Pojatina: Nakon 23 godine još uvijek uživam u stvaranju prirodne kozmetike

Obiteljska ste tvrtka i radite sa sinom koji je ujedno i direktor tvrtke. Ipak, je li mamina uvijek zadnja ili se oko svega dogovarate?
– Hvala na ovom pitanju jer obiteljski odnos nije u Olivalu dominantan. Čim uđemo u tvrtku, svi smo zaposlenici sa svojim zaduženjima, odgovornostima i ovlastima. Od početka našeg zajedničkog rada trudimo se da funkcioniramo profesionalno, bez privatnog odnosa koji bi nas ograničavao ili remetio. Neke strateške odluke donosimo zajednički, ali smo i raspodijeljeni prema domenama si područjima djelovanja svakog pojedinca unutar tima. Ja u zadnje vrijeme samo pomažem u razvoju novih proizvoda, a o nekim segmentima, kao što su financije, tehnologija proizvodnje ili zaposlenici, ne vodim brigu i nisam uključena, odnosno mlađe generacije preuzele su taj zahtjevan dio.

Veseli li vas jednako danas, kao i na početku osnivanja tvrtke, onaj kreativni dio – osmišljavanje novih proizvoda?
– Da, to me i danas jednako veseli. Posao povezan s formuliranjem ili „mućkanjem“ je kreativan, ali sam svjesna koliku sa sobom nosi odgovornost jer rezultat je proizvod koji mora biti koristan, učinkovit, neškodljiv i izvediv u proizvodnji. Ponekad kreacija bude sputana i realnim situacijama, npr. ako nešto nije baš „u modi“ ili ako ne pazim na faktor štedljivosti u pogledu biranja sirovina. Tako na primjer formulacije sa finim eteričnim uljima i prirodnim ekstraktima mogu biti vrlo skupi te poskupljuju cijenu finalnog proizvoda, što nije baš popularno u mom odjelu prodaje.

>> Olival – nježno obavijeni prirodom

Otkrijte nam, što se trenutno „kuha“ u vašem novom laboratoriju, prepunom mirisnih sastojaka prirodne kozmetike – na kojim novim proizvodima trenutno radite?
– Trenutno sam završila formulaciju Sun sticka SPF 50 za zaštitu lica, a pri kraju su i novi proizvodi za njegu tijela sa NaTrue certifikatom… da ne otkrijem baš previše.

Vlasta Pojatina: Nakon 23 godine još uvijek uživam u stvaranju prirodne kozmetike

Uz ovoliko puno posla, imate li uopće vremena za odmor? Kako se opuštate nakon stresnog dana?
– Nakon ovoliko godina u poslu nije se lako prilagoditi nekom mirnijem životu, ali jedna od mojih formula za poslovno-privatni balans je da dijelim tjedan na radne i neradne dane. U privatno vrijeme se najbolje opuštam u prirodi pa tako imam svoju mali vrt uz kuću u kojem uzgajam različite biljke. Obožavam svoje unuke i trudim se da za njih uvijek nađem vremena.

Uživate u putovanjima – vi i suprug ste bikeri i prošli ste motorom dobar dio Europe i Sjevernu Afriku. U čemu najviše uživate kod takvih putovanja?

– Putovanja motorom poseban su doživljaj i žao mi je što nam je ovo postao hobi tek u posljednjih 5 godina. Aktivni smo članovi BMW moto kluba Zagreb, koji je jedan od najboljih hrvatskih klubova po sigurnosti vožnje, dobroj organizaciji i atmosferi među članovima. Uživamo u putovanjima i istraživanju novih krajeva, znamenitosti, ljudi i običaja, druženjima.

Koje Olivalove proizvode uvijek nosite sa sobom na putovanje?
– Svoj dan ne mogu zamisliti bez linije za lice sa smiljem, a favorit mi je Bogata noćna krema s uljem smilja, koju ujedno uvijek nosim sa sobom i na putovanja. Zatim se ne odvajam niti od Natural šampon menta i lavanda, a kremu za lice SPF 30 i propolis mast uvijek su dio mog putnog seta. Redovito koristim i Intenzivnu kremu za stopala jer sam na poslu uvijek u klompama, radi čega su mi stopala uvijek suha.

Ostvarili ste mnoge ciljeve – podigli na noge uspješnu tvrtku, izgradili novi proizvodni pogon, vaši se proizvodi mogu pronaći u svim drogerijskim lancima, izvoz Olivalovih proizvoda je u porastu. Što je iduće? Koji su planovi za budućnost?

– Vaša pitanja unose mi optimizam… no nemam nikakvih dugoročnih planova. Želja mi je da Olival i dalje uspješno radi, da što duže budem korisna u timu, a na osobnom planu lijepo vrijeme za ovaj vikend.

www.olival.hr

 

Total
0
Shares
0
0
0
Prethodni članak
  • Ljepota

Natural deo: nova linija Olival prirodnih krema

  • Posted on 6. travnja 2017.26. travnja 2019.
  • Autor: Naturala.hr
Pročitaj
Sljedeći članak
  • Wellness i spa

Poliklinika Bagatin – dvije IMTJ nominacije za najbolju međunarodnu kliniku

  • Posted on 18. travnja 2017.26. travnja 2019.
  • Autor: Poliklinika Bagatin - promo
Pročitaj
Pročitaj i ovo
Pročitaj
  • Ljepota

Dopamine make-up: Šminka koja izaziva sreću svima nam je potrebna

  • Posted on 16. svibnja 2023.16. svibnja 2023.
  • 3 min
  • Autor: Nikolina Petan
  • Foto: Pexels i Instagram
Pročitaj
  • Ljepota

Franka Batelić pokrenula kozmetičku liniju koja slavi zdrave kozmetičke navike

  • Posted on 21. travnja 2023.20. travnja 2023.
  • 3 min
  • Autor: Naturala.hr
  • Foto: Promo
Pročitaj
  • Ljepota

Ovo su make up pravila za pomlađivanje žena u srednjim godinama

  • Posted on 1. travnja 2023.30. ožujka 2023.
  • 3 min
  • Autor: Naturala.hr
  • Foto: Pexels i Nikola Zoko
Pročitaj
  • Ljepota

Treba li ti serum i kakav? Riješi ovaj Simple kviz i saznaj

  • Posted on 29. ožujka 2023.29. ožujka 2023.
  • 2 min
  • Autor: Naturala.hr
  • Foto: promo
Pročitaj
  • Ljepota

Mirisni noviteti: TOP 5 proljetnih parfema u koje smo se zaljubili

  • Posted on 17. ožujka 2023.17. ožujka 2023.
  • 3 min
  • Autor: Nikolina Petan
  • Foto: Pexels i Promo
Pročitaj
  • Ljepota

Napravite sami: Piling od badema za nečistu kožu i masku za regeneraciju suhe kože

  • Posted on 15. ožujka 2023.15. ožujka 2023.
  • 2 min
  • Autor: Nikolina Petan
  • Foto: Pexels
Pročitaj
  • Ljepota

Novi beauty hit: trebamo li svi mazati kožu i kosu uljem batane?

  • Posted on 10. ožujka 2023.9. ožujka 2023.
  • 3 min
  • Autor: Nikolina Petan
  • Foto: Pexels i promo
Pročitaj
  • Ljepota

Čarobni limun: napravite 3 domaća recepta i riješite se problema s kožom

  • Posted on 7. ožujka 2023.6. ožujka 2023.
  • 2 min
  • Autor: Nikolina Petan
  • Foto: Pexels
Najnovije
  • Hidrirajući serum s ultra brzim djelovanjem BIOLOGY HYALU SERUM 3U1

    • Posted on 25. svibnja 2023.25. svibnja 2023.
    • 3 min
    • Foto: promo
    Pročitaj
  • Booking.com: Održivije putovanje i u 2023. godini nastavlja biti prioritet za putnike iz Hrvatske

    • Posted on 25. svibnja 2023.25. svibnja 2023.
    • 3 min
    • Foto: promo
    Pročitaj
  • Pizza sa špinatom na francuskom kruhu – recept koji će svi obožavati

    • Posted on 25. svibnja 2023.25. svibnja 2023.
    • 2 min
    Pročitaj
  • Vidi više od boje: Udomi ljubimca i obilježi dragocjene trenutke s njim – zauvijek!

    • Posted on 25. svibnja 2023.24. svibnja 2023.
    • 5 min
    • Foto: Samsung promo
    Pročitaj
  • U splitskom HNK najavljeno drugo izdanje Green Future konferencije

    • Posted on 24. svibnja 2023.24. svibnja 2023.
    • 3 min
    Pročitaj
Izdvojeno
  • 1
    Salo oko trbuha: Ovo je najbolja hrana za gubitak visceralne masnoće
    • Posted on 27. svibnja 2023.26. svibnja 2023.
    • Foto: Pexels
  • 2
    Vedrana Orlović: Smoothie s jagodama – za mjesec svjesnosti o celijakiji
    • Posted on 26. svibnja 2023.26. svibnja 2023.
  • 3
    Spektakularan uspjeh hrvatskog branda Wise Grus u San Franciscu
    • Posted on 25. svibnja 2023.26. svibnja 2023.
  • 4
    Može li Europa krenuti u boljem pravcu? U Hrvatsku stigli filantropi iz cijelog svijeta i govorili o gorućim problemima
    • Posted on 25. svibnja 2023.25. svibnja 2023.
    • Foto: promo
  • 5
    Posjetitelji iz Hrvatske i regije oduševljeni prvim danom Greencajta
    • Posted on 25. svibnja 2023.25. svibnja 2023.
    • Foto: promo

Newsletter

Prijavite se na naš newsletter

PRATITE NAS
43K
0
354
Najnovije objave
  • Z Field Dual je najtraženiji inovativni tretman za bezbolno oblikovanje mišića i tijela!
    • Posted on 24. svibnja 2023.26. svibnja 2023.
  • Gubitak težine nije glavni razlog zašto većina vježba – ovo je glavni motivator u 2023.!
    • Posted on 24. svibnja 2023.23. svibnja 2023.
  • Answear Wear&Share – recikliranjem stare odjeće do pošumljavanja Hrvatske
    • Posted on 23. svibnja 2023.23. svibnja 2023.
  • Održivi dizajn: Stara rafinerija nafte postaje zeleni kulturni park!
    • Posted on 23. svibnja 2023.23. svibnja 2023.
O nama
  • Impressum
  • Opći uvjeti korištenja
  • Pravila privatnosti i politika kolačića
  • Kontakt
Naturala.hr
  • Zdravlje
  • Wellness
  • Lifestyle
  • U fokusu
  • Naturala Life
COPYRIGHTS © 2023 NATURALA.HR. ALL RIGHTS RESERVED.

Upiši traženi pojam i stisni Enter.

Naturala.hr koristi kolačiće kako bi osigurala bolje korisničko iskustvo i funkcionalnost web-stranice. Daljnjim korištenjem web stranice potvrđujete da ste suglasni s politikom kolačića. Slažem seKolačići