Farmaceutska kompanija PharmaS osnovala je kompaniju PharmaS Švicarska za proizvodnju i prodaju farmaceutskih proizvoda sa sjedištem u Ženevi. Formiranje nove kompanije u skladu je s najavama pozicioniranja kompanije van zemalja regije, a sve s ciljem jačanja branda PharmaS te plasiranja proizvoda iz nove Consumer Healthcare divizije, odnosno bezreceptnih proizvoda na većem geografskom području.
Već smo u više navrata najavljivali da nam je tržište naše regije premalo za srednjoročne i dugoročne planove koje smo postavili pred kompaniju. Veseli me što je prva zemlja u koju ulazimo nakon pozicioniranja u regiji Švicarska, budući da ona ima dugu tradiciju u farmaceutskoj industriji. Iako će mnogima izgledati iznenađujuće, u Švicarskoj postoji potencijal za plasiranje naših bezreceptnih proizvoda, konkretno inovativnih brandova koje razvijamo u kompaniji. Nakon dodatka prehrani PharmaS PROBalansa, ove ćemo godine u Hrvatskoj lansirati još pet proizvoda, a ubrzo slijedi i prvo lansiranje na tržištu Švicarske. – rekao je predsjednik Uprave PharmaSa, Jerko Jakšić.
Švicarska će tako nakon Hrvatske, Srbije, BiH, Kosova, Makedonije i Albanije postati sedma zemlja u kojoj PharmaS posluje. Kompanija PharmaS i dalje je orijentirana na proizvodnju generičkih lijekova na recept u sklopu čega je registrirano oko 120 lijekova u regiji, a od kraja prošle godine intenzivno se radi na razvoju vlastitih proizvoda. Prvi proizvod PharmaS PROBalans već je lansiran u Hrvatskoj i zemljama regije dok predstavljanje drugog PharmaSovog branda iz područja ženskog zdravlja slijedi tijekom svibnja. Kompanija intenzivno razvija poslovanje u sklopu čega se ubrzo planiraju izlasci i u druge zemlje, a u njoj je trenutno zaposleno oko 170 stručnjaka.







