Kako sve mirise i okuse sunčanog ljeta na otoku Pašmanu uhvatiti i zatvoriti u bočice, znaju Ana i Krsto Matulić, mladi bračni par koji stoji iza otočkog brenda OPG Matulić. Svojim su kozmetičkim i prehrambenim proizvodima obogatili turističku i gastronomsku ponudu otoka Pašmana te osvojili Hrvatsku, a poklonika imaju i van granica Lijepe naše. Zašto su proizvodi OPG-a Matulić toliko traženi, možete se uvjeriti i sami u sklopu manifestacije Hrvatski otočni proizvod, koja se od 16. 11. do 25.11. održava na Trgu bana Josipa Jelačića u Zagrebu.
>> Ana i Krsto Matulić: Ljepotu i bogatstvo Pašmana pretočili smo u naše proizvode
Oznaku „Hrvatski otočni proizvod“ dodjeljuje Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije proizvodima koji zadovoljavaju kriterije izvrsnosti, izvornosti i tradicije – upravo se po tome mogu prepoznati proizvodi OPG-a Matulić, među kojima se čak 20 njih diči oznakom kvalitete „Hrvatski otočni proizvod“. Od prvih sapuna na bazi maslinovog ulja i aromatičnog bilja, Ana Matulić proširila je kozmetičku liniju na ostale proizvode za njegu tijela i kose, dok je njezin suprug Krsto zaslužan za gastronomski dio ponude.
Ljut, ljući, Pašmanero
Linija prehrambenih proizvoda OPG-a Matulić u sebi spaja autohtone proizvode otoka Pašmana s modernim zaokretom. Pašmanska kvasina, izvorni proizvod s otoka Pašmana, prvi je prehrambeni proizvod s kojim su krenuli, a nastavilo se nekako prirodno s Aromatiziranom soli s lokalnim travama, namazom od sira i bosiljka Pesto Pašmanese i acetom balsamico od smokve Pašman Libre, kojeg ove godine imaju u ograničenim količinama (zato požurite).
Njihov Pašmanero, domaći ljuti umak od čili papričica i pašmanske kvasine, bez aditiva i konzervansa, u svibnju ove godine osvojio je posebno priznanje – dobitnik je nagrade Superior Taste Award koju dodjeljuje Međunarodni institut za okus i kvalitetu (International Taste & Quality Institute) u Bruxellesu. Dolazi u tri varijante (crveni, žuti i crni), a proizvode ga od domaćih ljutih čili papričica, čiji se broj ove godine popeo na preko 600 sadnica.
>> Zimski ručak inspiriran otokom Pašmanom
Prirodna kozmetika s mirisom otoka Pašmana
Hidratantna dnevna krema sa smiljem Immortelle jedna od glavnih zvijezda kozmetičke linije proizvoda OPG-a Matulić. Ideja za kremu izrodila se tijekom Anine profesionalne obuke proizvodnje prirodne kozmetike koju je pohađala u Parizu početkom 2016. godine, a ta je inspiracija francuskom školom aromaterapije zadržana i u imenu kreme.
>> Immortelle hidratantna krema – pašmansko smilje za ljepotu kože
U stvaranju kreme Ana koristi macerat od smilja, kojeg sama proizvodi od samoniklog pašmanskog smilja, i vlastitog maslinovog ulja. Kombinacija hidrolata smilja, bademovog ulja, ulja koštica marelice i eteričnog ulja slatke naranče daje hidratantnu kremu lagane strukture primjerenu za sve tipove kože. Osim što hrani i hidratizira kožu, smilje i ulje koštica marelice posebno pomažu u regeneraciji zrele kože.
Osim kreme sa smiljem, kozmetička linija proizvoda sadrži i sapune na bazi maslinovog ulja (s kojima je i sve počelo) te kreme, šampone, pilinge i sprej za tijelo i kosu. U ponudi su Krema od ruže, Pašmanski melem, Fina kremica te super sprej Beauty Drops, čija njegujuća ulja te hidrolati lavande i ružmarina posebno gode suhoj koži i kosi.
Za sve koji polako razmišljate o božićnim poklonima, sigurni smo kako ćete na štandu OPG-a Matulić pronaći dovoljno inspiracije. A usto su pripremili i još jedno iznenađenje – poseban poklon paket sa svima omiljenim proizvodima, uz napomenu kako je isporuka moguća nakon 1.12.2017. godine.
Svi proizvodi OPG-a Matulić mogu se nabaviti u dućanu na Pašmanu ili naručiti poštom za područje Hrvatske putem Facebook stranice. Njihove domaće proizvode potražite i u Zagrebu – u trgovinama Kantarion, Bura i sol i Kredenca zdravlja.
Od 16.11. do 25.11. proizvodi OPG-a Matulić također se mogu kupiti na Trgu bana Jelačića u sklopu sajma Hrvatski otočni proizvod.
Darivanje
Božić je stigao ranije – svoje nove vlasnike/ce traži čak pet (5) Hidratantnih dnevnih krema sa smiljem Immortelle i pet (5) ljutih umaka Pašmanero. U komentarima ispod članka ili na mail igra@naturala.hr napiši nam koji bi proizvod najradije isprobao i zašto. Da bi osvojio/la dar, moraš biti registrirani i punoljetni korisnik stranice Naturala.hr ili nas pratiti na Facebooku ili Instagramu. Dobitnici/e će svoje darove moći preuzeti 24.11.2017. na štandu OPG-a Matulić u sklopu sajma Hrvatski otočni proizvod.
Sponzor darova: OPG Matulić. Fond nagradnog natječaja: pet (5x) Hidratantna dnevna krema sa smiljem Immortelle i pet (5x) ljuti umak Pašmanero. Trajanje nagradnog natječaja do 21.11.2017. Objava rezultata: 23.11.2017. Ostala pravila nagradnog natječaja pogledaj ovdje.
Objava rezultata darivanja
Pašmanero osvaja Natalia Milanja Hribar, a kremu sa smiljem Immortelle osvajaju Biljana Baranašić, Nataša Klepac Leko, Marija Trapić i nadapot. Čestitke dobitnicama, zahvaljujemo svima na sudjelovanju. Svoje darove mogu preuzeti 24.11.2017. na štandu OPG-a Matulić u sklopu sajma Hrvatski otočni proizvod.
Uredništvo Naturala.hr