Kako izgleda rijeka Sava u očima jedne umjetnice, možete se uvjeriti na izložbi slika koja je otvorena na Filozofskome fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. U povodu Dana planeta Zemlje, a u okviru projekta Lijepa naša Sava, pripremljena je jedinstvena izložba slika samouke slikarice i dizajnerice nakita Nives Resman.
Na slikama se Nives Resman nalaze motivi rijeke Save i posavskoga kraja. Riječ je o motivima rijeke Save i posavskoga kraja koji su nastali zbog želje umjetnice da oživi danas pomalo zaboravljene motive kao što su riječni brodovi i staro kupalište na Savi. Osim motiva Save i posavskoga kraja na njezinim se slikama nalaze motivi autobusa i žena, a posebno je zanimljivo da na njima žena predstavlja izvor i rijeku.
Iznimno vrijedan i zanimljiv rad ove darovite i samozatajne umjetnice prepoznala je tvrtka Coca-Cola HBC Hrvatska te od prošle godine surađuje s njom u okviru projekta Lijepa naša Sava. – Projektom Lijepa naša Sava Coca-Cola HBC Hrvatska uvijek traži mlade, neafirmirane umjetnike koji će na jedinstven način promicati vrijednosti rijeke Save i pomoći daljnjemu prepoznavanju projekta. Upravo tako nastala je ideja da upravo Nives Resman postane partnericom projekta – istaknuo je Igor Ćutuk, voditelj projekta Lijepa naša Sava i rukovoditelj odnosa s javnošću Coca-Cole HBC Hrvatska. Izložba slika Nives Resman pod nazivom Lijepa naša Sava bit će otvorena za javnost do 4. svibnja.
– Fakultet kao mjesto znanja s pomoću različitih kulturnih događanja nastoji obogatiti i društvena događanja studenata, ali i svih ostalih koji žele vidjeti nešto novo i zanimljivo. Hvalevrijedan projekt Lijepa naša Sava sve nas uči da se vratimo Savi, a na temelju je ove izložbe Filozofski fakultet podržao projekt pa pozivamo građane da se odazovu u što većemu broju – istaknuo je predsjednika Kluba studenata FFZG-a Marko Gašparić.
Projekt Lijepa naša Sava već osam godina zaredom podsjeća na važnost zaštite voda i održivo upravljanje potencijalima koje pruža rijeka Sava. Cilj je projekta podizanje svijesti o važnosti rijeke Save za sve vidove života stanovnika porječja rijeke Save, od društvenih, preko ekoloških do gospodarskih.