Iako vodovodna voda mora biti zdravstveno ispravna kako bi se distribuirala vodovodnim sustavom, nerijetko to zaista nije tako – što je vidljivo čak prostim okom. Koliko puta ste doživjeli da vam voda iz vodovoda ima miris i okus po metalu ili da je zamućena? U gotovo svakom većem graduponekad je bilo tih problema, no neki gradovi se češće pojavljuju na toj neželjenoj listi.
Split i Dubrovnik prvi padaju na pamet kada se spominje (ne)kvaliteta vodovodne vode. U zadnjih godinu dana, na jugu Hrvatske bilo je više problema s vodom za piće nego u svim drugim gradovima Lijepe Naše. I Split i Dubrovnik imaju isti problem – zamućenje vode uslijed jakih i obilnih kiša.
Tako je, primjerice, samo početkom ove godine Split još jednom proživljavao problem s vodovodnom vodom, na što su građani već navikli kada padaju jake kiše. Voda iz vodovoda je zamućena i nije za piće pa se građani najčešće okreću opciji kupovanja skupocjene flaširane vode – ne znajući za ostale bolje opcije kao trajnije i povoljnije rješenje.
Naravno, druga opcija je prokuhavanje vode, štonajčešće nije praktično, a niti toliko zdravo rješenje kao što se misli, barem ne u vidu filtriranja fizičkih nečistoća iz vode.
Konkretno, rješenje su filteri za vodu, ali koji odabrati u velikoj ponudi na tržištu? S obzirom na to da postoji više vrsti filtera – vrč filteri, reverzne osmoze i prirodni filtri za vodu – upravo su potonji dokazani kao najbolji filteri na tržištu, i to prema izboru velikog broja kupaca.
Vjerujemo da više nećete imati problema s vodom za piće, bilo da je u pitanju klor, kamenac ili zamućenje vode za piće.