Ima nešto posebno u trenucima kada svojim djelima i riječima možemo unijeti radost u živote drugih ljudi, čak i ako su nam potpuni stranci. I dok se većina ljudi potrebitih uglavnom sjeti tijekom blagdana, Čarolija darivanja, zajednica koja broji više od 50 000 članova, već godinama, tijekom cijele godine uveseljava štićenike dječjih domova i domova za starije i nemoćne.
Kako funkcionira i u čemu je ljepota ove inicijative?
“Svaki mjesec domovi nam šalju popise rođendanskih želja korisnika koje mi zatim objavljujemo na stranici, a svatko tko nas prati može odabrati slavljenika kojeg želi darivati tako da to naznači u komentaru, nakon čega čeka našu potvrdu da je upravo on taj/ta koji šalje poklon. Nakon naše potvrde, darivatelj kupuje poklon i šalje ga direktno na adresu doma”, govori nam Mirta, začetnica ove inicijative.
Nekolicini, ili možda mnogima od njih, rođendan može proći kao i svaki drugi dan, bez posebnog slavlja ili pažnje. Međutim, upravo zahvaljujući divnim ljudima, koji čak i u ovim financijski nezahvalnim vremenima odvajaju dio svog novca kako bi za rođendan usrećili nekog potpuno nepoznatog – ti dani postaju posebni. Paketi s poklonima, čestitkama i toplim željama stižu im iz svih dijelova zemlje, podsjećajući ih da nisu sami. “Srce nam je puno u trenucima kada se popis s pozamašnim brojem slavljenika riješi u manje od 10 minuta i kada dobijemo povratne informacije o sreći koju ova inicijativa donosi u domove”, govori Mirta.
Čarolija darivanja u našu je kuću unijela mrvicu veselja
Što Čarolija darivanja donosi štićenicima domova, najbolje ilustriraju povratne informacije poput ove iz Kuće sretnih ciglica u Slavonskom Brodu: “Slavlje rastjera sve teške sive oblake iznad naših mališana, a i onih malo većih. Čarolija darivanja u našu je kuću unijela mrvicu veselja, mrvicu važnosti, mrvicu umišljenosti i hrpetinu zanimljivih i vrijednih darova.”
U domove diljem Hrvatske godišnje stigne oko 6000 poklona
Svake godine u domove diljem Hrvatske stigne oko 6000 poklona. Što se tiče želja, djeca i mladi obično izražavaju želje koje prate trendove i njihovu dob. Korisnici domova za starije obično imaju skromnije želje, higijenske potrepštine, pidžame, trenirke, kekse, sokove, cvijeće i slično. Nedavno je jedna baka izrazila želju za čvarcima, a jedan je djed poželio pršut.
Sigurni smo da smo vas uvjerili zašto biste već danas trebali usrećiti sasvim nepoznatu osobu, a kako i sami možete sudjelovati u ovoj predivnoj inicijativi, otkrijte OVDJE.