Advertisement
Događanja

Špancirfest 2011. - špancirajte se i širite dobre emocije

I ove se godine prošpancirajte Varaždinom – očekuju vas brojne zanimljivosti

Špancirfest 2011. - špancirajte se i širite dobre emocije

U organizaciji Turističke zajednice grada Varaždina i ove će godine Špancirfest širiti dobre emocije od 19. do 28. kolovoza.

200 000 posjetitelja prošle je godine na španciranje baroknom jezgrom Varaždina privukao bogati program čime je Špancirfest još jednom uvršten među najbolje urbane festivale u regiji. Osim artista, Varaždinom će prodefilirati brojna zvučna glazbena imena za koja će posjetitelji, ako žele pogledati koncerte na Glavnoj festivalskoj pozornici na Starom gradu, morati izdvojiti simboličnu svotu novca, za razliku od prijašnjih godina kada su svi koncerti bili besplatni.
 
Dnevna ulaznica za glavnu pozornicu tako stoji 30 kuna, vikend ulaznica koja vrijedi tri dana 60 kuna, a festivalska ulaznica koja će vrijediti za sve koncerte na toj pozornici 150 kuna.
 
Osim bogatog zabavnog programa, ne zaboravite provjeriti niti varaždinsku gastro ponudu, pogotovo nadaleko poznate Varaždinske klipiće koje možete kupiti na štandovima i u poznatim zalogajnicama i restoranima.
 
Organizatori pozivaju Varaždince, kao i sve ostale posjetitelje Špancirfesta da šetajući varaždinskim ulicama fotografiraju i marljivo stavljaju sve svoje fotografije na www.pticica.gorila.hr. Najbolje fotografije bit će nagrađene!
 
Program po danima možete pogledati ovdje, a Naturala.hr vam donosi program performansa, koncerata i predstava.
 
Špancirfest 2011. - špancirajte se i širite dobre emocije
 

Performeri – ulice i trgovi Varaždina:  
 
TEATRINO DEI PIEDI (Italija) 
– petak, 19.08. Korzo (11.30 i 18.00)
– subota, 20.08. Franjevački trg (11.30 i 18.00) 
TRUKITREK (Španjolska, Brazil): Juke box 
– petak, 19.08. Franjevački trg (12.00 i 19.00)
– subota, 20.08. Korzo (10.30 i 17.30) 
LA COMPLETE´ MANDINGUE (Francuska): Parade of Balafon´s orchestra 
– petak, 19.08. Trg tradicijskih obrta (10.30), Franjevački trg (17.30) 
– subota, 20.08. Franjevački trg (10.00), Trg tradicijskih obrta (18.30)
BRASS QUINTET GODZILLA 
– petak, 19.08. Franjevački trg (10.00) 
– srijeda, 24.08. Trg tradicijskih obrta (19.00) 
– petak, 26.08. Korzo (11.30 i 16.30) 
STATUE VIVENTI (Italija): The Moon and the Angel 
– petak, 19.08. Franjevački trg (11.00), Trg tradicijskih obrta (17.30) 
– nedjelja, 21.08. Korzo (10.00), Franjevački trg (17.30) 
STATUE VIVENTI (Italija): Leonardo and the Spring 
– subota, 20.08. Trg tradicijskih obrta (11.30), Franjevački trg (19.00) 
– ponedjeljak, 22.08. Franjevački trg (11.30 i 19.00) 
TUTO TUL (Španjolska): Mula Soul or The Pocket Circus 
– nedjelja, 21.08. Franjevački trg (10.00 i 11.00) 
– ponedjeljak, 22.08. Korzo (10.30 i 17.30) 
NOUVELLE LUNE (Italija): Papilon parade 
– nedjelja, 21.08. Franjevački trg (18.30) 
– utorak, 23.08. Korzo (11.00) 
NOUVELLE LUNE (italija): Arkoiris parade 
– ponedjeljak, 22.08. Trg tradicijskih obrta (11.00), Franjevački trg (18.00) 
NUNO (Hrvatska): Nunova biciklofonija 
– nedjelja, 21.08. Trg tradicijskih obrta (10.30) 
– ponedjeljak, 22.08. Korzo (18.30) 
KLAUN LUDEK (Hrvatska) 
– nedjelja, 21.08. Franjevački trg (11.00) 
– ponedjeljak, 22.08. Trg tradicijskih obrta (18.00) 
LUDEK & NUNO (Hrvatska) 
– nedjelja, 21.08. Franjevački trg (19.00) 
– ponedjeljak, 22.08. Fr (10.00) 
KLAUN BARABA (Italija) 
– ponedjeljak, 22.08. Trg tradicijskih obrta (17.00), Franjevački trg (12.00) 
– utorak, 23.08. Franjevački trg (11.30) 
– srijeda, 24.08. Franjevački trg (11.30 i 18.30) 
ZEBRE (Njemačka): Grasshoppers 
– utorak, 23.08. Korzo (10.30), Trg tradicijskih obrta (17.00), Franjevački trg (19.30) 
– srijeda, 24.08. Korzo (10.00 i 17.30), Franjevački trg (19.30) 
DJUGGLEDY (Argentina) 
– utorak, 23.08. Franjevački trg (11.00), Korzo (17.30)
– srijeda, 24.08.Trg tradicijskih obrta (11.00 i 18.00) 
FIRE FINGERS (Izrael) 
– utorak, 23.08. Franjevački trg (21.00) 
– srijeda, 24.08. Franjevački trg (21.00) 
TEATROSK (Makedonija) 
– utorak, 23.08 .Franjevački trg (10.00), Trg tradicijskih obrta (18.00) 
– srijeda, 24.08. Korzo (10.30), Franjevački trg (18.00) 
ZEBRE (Njemačka): Urbansky & Pop 
– četvrtak, 25.08. Korzo (10.00 i 19.00), Trg tradicijskih obrta (17.00) 
– petak, 26.08. Franjevački trg (10.00 i 17.30), Trg tradicijskih obrta (19.30) 
ZEBRE (Njemačka): Jumpers 
– četvrtak, 25.08. Korzo (11.00), Franjevački trg (17.00 i 18.30) 
– petak, 26.08. Trg tradicijskih obrta (11.00), Franjevački trg (17.00 i 18.30) 
GIANLUCA MARRA, MARIO LEVIS (Italija): I´d like to tell you but….
– četvrtak, 25.08. Trg tradicijskih obrta (17.30)
– petak, 26.08. Franjevački trg (11.30)
GIANLUCA MARRA, MARIO LEVIS (Italija): Disequilibri musicali
– četvrtak, 25.08. Franjevački trg (10.00 i 19.30)
– petak, 26.08. Korzo (10.00), Franjevački trg (19.30)
GIANLUCA MARRA, MARIO LEVIS (Italija): Il grande Lebuski show
– četvrtak, 25.08. Franjevački trg (11.30) 
– petak, 26.06. Trg tradicijskih obrta (17.00)
STILLMAN THEATER (Austrija) 
– četvrtak, 25.08. Trg tradicijskih obrta (10.30), Franjevački trg (18.00) 
– petak, 26.08. Franjevački trg (10.30), Korzo (18.30) 
– subota, 27.08. Franjevački trg (10.00), Trg tradicijskih obrta (17.30) 
FANTOMATIK ORCHESTRA (Italija) 
– subota, 27.08. Trg tradicijskih obrta (10.30), Franjevački trg (18.00) 
– nedjelja, 28.08. Trg tradicijskih obrta (10.00), Franjevački trg (17.30) 
LES VÉLOMANES DE SHAM (Francuska) 
– subota, 27.08. Korzo (10.00), Franjevački trg (17.30 i 19.00) 
– nedjelja, 28.08. Trg tradicijskih obrta (11.00 i 17.00), Korzo (18.00) 
MR. BROWN (Italija) 
– subota, 27.08. Trg tradicijskih obrta (11.30), Franjevački trg (18.00) 
– nedjelja, 28.08. Franjevački trg (11.00 i 18.30) 
ONE MAN BAND (Hrvatska) 
– nedjelja, 21.08. Korzo (11.00 i 17.00) 
– ponedjeljak, 22.08. Franjevački trg (11.00), Korzo (18.00) 
– subota, 27.08. Franjevački trg (11.30 i 17.00)
ETNORKESTAR 
– subota, 27.08. Trg tradicijskih obrta (19.00), Franjevački trg (10.00) 
MALABAR (Francuska): Les Gardiens su Soleil 
– subota, 27.08. Korzo (10.30 i 20.30) 
– nedjelja, 28.08. Korzo (10.30 i 20.30)
 
Susret povijesnih postrojbi – pucnjava u parku kod tržnice: subota, 20.08. u 11.00 sati
Smotra mažoretkinja: subota, 27.08. Korzo u 10.30 sati
Vokalni ansambl Alla Breve: nedjelja, 28.08. Korzo u 15.00 sati
 
Špancirfest 2011. - špancirajte se i širite dobre emocije
 
 
Koncertni program:
 
Glavna festivalska pozornica Stari grad - MTV pozornica:
 
Vatra – petak, 19.08.
Urban & 4 – petak, 19.08.
Bolesna braća – subota, 20.08.
Connect – subota, 20.08.
Kinoklub – subota, 20.08.
Pink studio – nedjelja, 21.08.
Zemlja gruva! – nedjelja, 21.08.
Jinx – nedjelja, 21.08.
Quasarr – utorak, 23.08.
Morcheeba – utorak, 23.08.
Obrad Kosovac – srijeda, 24.08.
S.A.R.S. – srijeda, 24.08.
Kawasaki3P – srijeda, 24.08.
Kanđžija&Gole žene - četvrtak, 25.08.
TBF – četvrtak, 25.08.
Diskurz – petak, 26.08.
One Piece Puzzle – petak, 26.08.
Let3 – petak, 26.08.
Električni orgazam – subota, 27.08.
Majke – subota, 27.08.
Superhiks – nedjelja, 28.08.
Asian Dub Foundation – nedjelja, 28.08.
 
 
Pozornica Trg Miljenka Stančića:
 
Darko Rundek & Cargo Trio – petak, 19.08.
Vlatko Stefanovski Trio – subota, 20.08.
Mozuluart – nedjelja, 21.08.
Jararaja – ponedjeljak, 22.08.
Žiga&Bandisti – utorak, 23.08.
Vještice – srijeda, 24.08.
Petbog Fereis – četvrtak, 25.08.
Kerekeš Band – petak, 26.08.
Madre Badesa – subota, 27.08.
Shantel&buCovina Club – nedjelja, 28.08.
 
Pozornica Korzo:
Beatles Revival – petak, 19.08.
Kemal Monteno – subota, 20.08.
Karlovački big band – nedjelja, 21.08.
Libar – nedjelja, 21.08.
Opus Trio – ponedjeljak, 22.08.
Viktorija Novosel (pobjednica Supertalenta) – utorak, 23.08.
Demoni – srijeda, 24.08.
Frajle – četvrtak, 25.08.
Kvartet Gubec – petak, 26.08.
ABBA Real Tribute – subota, 27.08.
Neno Belan & Fiumens – nedjelja, 28.08.
 
Pozornica Gimnazija:
 
ORIENTART: Večer orijentalnih plesova – subota, 20.08.
LUDENS TEATAR: Kazalište – što, kako i zašto uopće – nedjelja, 21.08.
TEATAR GAVRAN: Pandorina kutijica – ponedjeljak, 22.08.
JAGODA KRALJ-NOVAK: Singerica – utorak, 23.08.
KAZALIŠTE PLANET ART: Prekidi – srijeda, 24.08.
KAZALIŠNA GRUPA LECTIRUM: U čijem ćemo stanu? – četvrtak, 25.08.
TEATAR RUGATINO: Prva žena, druga žena – petak, 26.08.
KAZALIŠTE SMJEHOTIĆ: Vesele žene Hrvatske – subota, 27.08.
LONDON CALLING - nedjelja, 28.08.
 
Špancirfest 2011. - špancirajte se i širite dobre emocije
 
Dječje predstave:
 
KAZALIŠTE SLIJEPIH I SLABOVIDNIH: Balad o pingvinu – subota, 20.08.
SCENA PARAVAN: Izgubljeno jaje – subota, 20.08.
DJEČJE KAZALIŠTE I.B.MAŽURANIĆ: Postolar i vrag – nedjelja, 21.08.
SCENA PARAVAN: Nezadovoljna bubamara – nedjelja, 21.08.
KAZALIŠTE AGRAM: Viktor Pužeković – ponedjeljak, 22.08.
SCENA PARAVAN: Tajna u jajetu – ponedjeljak, 22.08.
KAZALIŠTE MALA SCENA: Kraljevna na zrnu graška – utorak, 23.08.
MERKUR TEATAR: Veliki problemi u maloj glavi – srijeda, 24.08.
TIGAR TEATAR: Čarobno pismo – četvrtak, 25.08.
DENIS BRIŽIĆ: Kako najlakše uloviti tigra – četvrtak, 25.08.
LUTKARSKA SCENA I.B.MAŽURANIĆ: Jaje – petak, 26.08.
LUTKARSKO KAZALIŠTE SMJEŠKO: Znakovi za najmanje – petak, 26.08.
KAZALIŠTE TVORNICA LUTAKA: Komadić – subota, 27.08.
UDRUGA PUNA KUĆA: Ogledalce, ogledalce – subota, 27.08.
ŠTIGLECI: Koza Roza – nedjelja, 28.08.
PJETLIĆ ZLATOKRIJESTIĆ: Ogledalce, ogledalce – nedjelja, 28.08.
 
 
 

 

Komentiraj članak:

Želimo čuti tvoj glas - članak možeš komentirati ako si prijavljen/a preko Facebooka.

Naturala.hr posvećuje veliku pažnju zaštiti osobnih podataka. Stoga smo u skladu s novom europskom Općom uredbom o zaštiti podataka (GDPR) nadogradili politiku privatnosti i korištenja kolačića. Kolačiće upotrebljavamo kako bismo osigurali što bolje korisničko iskustvo i funkcionalnost naše web stranice. Daljnjim korištenjem web stranice Naturala.hr suglasni ste s korištenjem kolačića.

Više informacija o Politici kolačića pročitajte ovdje.

Slažem se